Adana’da eroin bağımlılığını yenen kadın yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı

İHA

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Yeşilyuva Mahallesi’nde ikamet eden Sultan Figen (35), 16 yaşındayken arkadaşları tarafından eroin verilerek bağımlısı oldu.

Figen, bir süre sonra ise evlendi. Figen, eroin bulmak için hırsızlık yapmaya başladı.

Figen, bu sırada ise hamile kaldı. Genç hamile kalınca kızının sağlıklı olması için eroini bırakma kararı aldı.

Bir süre sonra bir hırsızlık olaylarından yakalanan Figen, 9 yıl hapis cezası aldı ve çok sevdiği kızından 9 yıl ayrı kaldı.

Eroin bağımlılığı yüzünden başına gelmeyen kalmadı

Yeni bir hayat kurmak isterken Figen’in kocası da uyuşturucu satmaktan cezaevine girdi. Genç kadın kızıyla birlikte tek başına yaşam mücadelesi vermeye başladı.

16 yaşında uyuşturucu batağına düşürüldüğü dile getiren Figen, ”Uyuşturucunun eroin olduğunu bağımlı olduktan sonra anladım. Uyuşturucunun etkisiyle hırsızlık ve başka suçlara karıştım. Cezaevinde 9 yıl yattım” dedi.

“Çocuğumun sayesinde uyuşturucuyu bıraktım ve cezalardan kurtuldum”

Figen, “Hamile olduğumu öğrenince uyuşturucudan uzaklaştım. Çocuğumun sayesinde uyuşturucuyu bıraktım ve cezalardan kurtuldum. Kendime düzgün bir hayat istiyorum, kimse iş vermiyor. Sabıkalı olduğumdan nereye gittiysem kimse istemiyor. Ben kimseden bir şey istemiyorum. Sadece devletimden bir iş istiyorum” diye konuştu.

“Faydalanmak için kötü yola düşürüyorlar”

“Uyuşturucu batağına kimse düşmesin” diyen Figen, “Düşen kişileri de Rabbim kurtarsın. Her şey beyinde bitiyor, ben bıraktıysam herkes bırakabilir. Bu batağa düşürüyorlar çünkü gençlere hırsızlık yaptırıyorlar. Faydalanmak için kötü yola düşürüyorlar. Buradan anne ve babalara sesleniyorum, çocuklarınıza sahip çıkın” ifadelerine yer verdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir